Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Zveme na jubilejní 10. ročník vratislavského kytarového svátku plného rock´n´rolových tónů. Dne 2. května zde vystoupí Zdeněk Bína Acoustic, lídr kultovní skupiny „-123 min.“!

Prvního května zaplní  vratislavské náměstí kytaristé, kteří společně zahrají m.j. „Hey Joe“ Jimmyho Hendrixe.  Tak se pokusí překonat dosavadní Guinessův rekord ve společné hře na kytaru. Druhého dne festivalu potom ovládne Slodový ostrov funky a jazz. Vystoupí: Marek Napiórkowski trio s hostem Arturem Lesickým a také Zdeněk Bína Acoustic Project. Zdeněk Bína je jedním z kultovních hudebníků současné české scény, který svoji popularitu získal jako zpěvák a kytarista české skupiny „-123 minut“.

Na scéně Thanks Jimi Festivalu se objeví basista Wojtek Pilichowski z Pi-Electro Step za účasti jazzového pianisty Leszka Możdżera. Dvoudenní festival zakončí koncert virtuóza basové kytary – Marcuse Millera, několikanásobného vítěze Grammy.

Během večerů organizátoři zvou do Festivalového klubu Lykend, kde se budou konat noční koncerty m.j. Wojtka Pilichowského, Marka Napiórkowského  s Arthurem Lesickým a Zdeňkem Bínou, spojené s kytarovým Jam Session.

Zdeněk Bína v duetu s basistou Janem Urbancem tvoří „Zdeněk Bína Acoustic Project“, který v sobě spojuje rockové prvky projektu „-123 minut“ s jazzovými vibracemi. Neobvyklé hudební spojení, virtuozita a vášnivost obou hudebníků, a také inspirace světovou hudbou – to vše tvoří příjemnou a otevřenou atmosféru, v níž se nacházejí jak hudebníci, tak jejich posluchači.

Více informací: http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/newsy/9861-jazz-na-thanks-jimi-festival-2012.html

Zdeněk Bína Acoustic na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=cz6yQTe36Ek&feature=player_embedded#!