Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Ne všichni vědí, že anglický král Edward VII podlehl kouzlu Mariánských Lázní. Rádi bychom Vás inspirovali k četbě zajímavého příběhu s malou dávkou romantických a kriminálních emocí v pozadí!

Jak píše autorka knihy, Krystyna Kaplan, jež se s mužem Janem specializuje na historii Československa v období druhé světové války:“…knížka se opírá o historická fakta, některá z nich jsou všeobecně známá. Ve své knížce se snažím zrekonstruovat návštěvu Edwarda VII v Mariánských Lázních v létě roku 1906. Většina z těchto událostí je dokumentována v archivních materiálech. Čtenář se pak sám musí rozhodnout, co z toho zbytku je fikce…“

Fragmenty recenzí „Stalo se v Mariánských Lázních“ (Nakladatelství PWN, 2012)

Ciekawostki Historyczne: Jedná se o ideální četbu na jarně-letní odpoledne…je to překrásně vydaná knížka…Doporučujeme!

Dookoła Świata: Zpřítomnění atmosféry oněch časů se autorce podařilo dokonale…

Kolem světa: Krystyna Kaplan, novinářka, režisérka dokumentárních filmů a také výtvarnice, která tvoří  technikami batiky a koláže. Už více než 35 let bydlí v Londýně. Výsledkem jejích různorodých zájmů  – kromě v roce 2006 vydaného „Londýnu po polsku“, originálního průvodce rovněž po polských atrakcích města – je nejnovější knížka spojující literární fantazii s bohatým historickým pozadím a s ne zanedbatelným přídavkem ještě v podobě turistických atrakcí Mariánských Lázní.

Více informací na: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/156491/zdarzylo-sie-w-marienbadzie.html