Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Sdružení Čechů v Zelově má v plánu otevření Centra české kultury. Tím chce ještě více posílit cyklus kulturních projektů v tomto městě.

Odhaduje se, že v okolí Zelova bydlí několik set lidí pocházejících z Čech.  

Sdružení Čechů v Polsku, které vzniklo v Zelově před několika měsíci, si bere za cíl stále více úkolů.  Do sdružení, jež od 2012 roku působí v Zelově, se přihlásilo už 65 lidí z tohoto města a okolí. Na 9. července je plánované otevření Centra české kultury. Právě tady, na náměstí Dąbrowského číslo 17, bude otevřena půjčovna filmů a knih v češtině. Pro děti budou české pohádky, pro fanoušky kina nejvýznamnější, ale i méně známá díla nejlepších českých tvůrců. V sídle centra bude také možnost si půjčit českou literaturu.  Na léto se připravuje promítání českých filmů. Členové a organizátoři se také snaží v Zelově organizovat různé kurzy, během nichž bude vyučována čeština. Pomocí mají být kontakty se sdružením Exulant, jehož sídlo je v České republice.

Více informací na: http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1359937,stowarzyszenie-czechow-w-zelowie-planuje-otwarcie-osrodka,id,t.html