Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Hlasujte do nedělní půlnoci (21. 10. 2012) pro jeden z kultovních českých filmů na Facebooku. Promítaní bude 23. října ve varšavském klubu Bazar v rámci Českých úterků se Staropramenem. Na tři hlasující čekají zajímavé ceny!

Hlasujte na Facebooku http://www.facebook.com/events/467723749939618/
Na hlasující čekají zajímavé ceny!

Dáma na kolejích, 1966, rež. Vratislav Blažek, Ladislav Rychman

Hlavní postavou je Marie, řidička tramvaje, která jednoho dne odhalí manželovu nevěru s atraktivní blondýnou. Marii se hroutí celý svět, avšak smutek netrvá dlouho a hrdinka se rozhodne pro odvetu. Její příběh připomíná osudy hrdinek z komedií s Audrey Hepburn. Ale nic nemůže být blíže pravdy! Je to příběh dávné poetiky, společenská pražská satyra, která poukazuje na to, že žena má skutečně právo chovat se jak muž.

Zemský ráj to napohled, 2009, rež. Irena Pavlásková

Hořká komedie vypráví, jak se navzdory všem obtížím mohlo žít v 70. letech. Dospívání bývá složité, zvlášť když se píše rok 1968, venku se prohánějí cizí tanky, doma se střídají tatínkové mnoha různých poloh. A maminka, navzdory své vnitřní síle, na všechno nestačí. Jak bylo v takových podmínkách možné prožít a přežít už tak náročná 70. léta? Jak šlo udržet si radost ze života, city pro lásku a chuť na smích?

Bába, 2008, rež. Zuzana Špidlová

Vítěz studentské sekce Cinéfondation festivalu v Cannes. Krátkometrážní snímek mladé režisérky Zuzany Špindlové vypráví o mezigeneračním soužití třech žen v jedné domácnosti. Film se zaměřuje na problematiku stáří. Tři ženy, tři role, tři světy…

Vesničko má středisková, 1985, rež. Jiří Menzel
Můžete se tu setkat se svérázným a okouzlujícím doktorem Skružným, řidičem družstevního náklaďáku Pávkem a jeho závozníkem, mentálně zaostalým Otíkem, ke kterému se Pávek chová s jako k vlastnímu, i když mu Otík ve své prostotě připravuje jeden malér za druhým, žárlivým hrubiánem Turkem, jeho ženou Janou a jejím milencem, zootechnikem Kašparem, akademickým malířem Rybou a řadou dalších svérázných postaviček obývajících střediskovou obec Křečovice. Jejich osudy se proplétají v řadě komických i poněkud hořkých epizod – jak to bývá na českém venkově.

Projekt Českých úterků vznikl v rámci sítě Czech Centers a jejich generálního partnera, pivovaru Staropramen. Díky společnému úsilí se klub Bazar ve varšavské Praze změní každé úterý v základnu dobrého piva, dobré kuchyně a kultury na nejvyšší úrovni. A to všechno v českém duchu!

Bazar: Warszawa, Okrzei 26 (v okolí Dworca Wileńskiego)