Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Vinobraní patří k oblíbeným akcím znalců a milovníků vína. CzechTourism zve do českých a moravských měst na neobyčejný svátek vína!

Vinařům zahajuje tu nejkrásnější část práce ve vinohradu – sběr hroznů, lisování, výrobu burčáku a vína. Pro nás ostatní je nádhernou oslavou chutného moku.

Nejslavnější je zřejmě Znojemské historické vinobraní. Letošní 22. ročník se uskuteční ve dnech 14. a 15. září, kdy opět ožije celé město. Vystoupí tu řada českých hudebních hvězd, folklórní soubory, šermíři, na několika náměstích se budou konat trhy, připraven je i bohatý program pro děti. Městem bude prochází průvod v čele s králem Janem Lucemburským a jeho družinou. V restauracích, ale i na ulicích budou ochutnávky kvalitních vín a burčáku.

http://www.znojemskevinobrani.cz/

Významné je také tradiční Pálavské vinobraní, které se bude konat už o tomto víkendu v Mikulově.

http://www.palavske-vinobrani.cz/

Oslava vína neodmyslitelně patří i k řadě dalších moravských vinařských měst a obcí, za všechny vás zveme na Strážnické vinobraní (15. září),  Bzenecké (21. – 22. září) a Valtické (6. října).

http://www.ceskevylety.cz/slavnosti.php?kod=297_straznicke-vinobrani-straznice

Také v Čechách se už od pradávna pěstuje vinná réva a vyrábí kvalitní víno. Pozvat vás chceme na Karlštejnské vinobraní 29. – 30. září. Zde se oslava už tradičně koná pod dohledem krále Karla IV. Bohatý kulturní program vás přenese do doby, kdy král Karel IV. panoval a na hrad Karlštejn se svou družnou jezdil.

http://www.hradkarlstejn.cz/kulturni-akce-2012-1/xvi-karlstejnske-vinobrani-74_83cs.html

Za zmínku stojí také Roudnické vinobraní, které se v Roudnici nad Labem uskuteční 15. září v areálu zdejšího barokního zámku a jeho parků. Hudební program, zábavu a víno budou pořadatelé nabízet na třech průchozích hudebních scénách a letošní novinkou je scéna čtvrtá  - taneční. 

http://www.roudnicke-vinobrani.cz/

Vínem žije i hlavní město Praha!  Některé akce už proběhly, ale Vinobraní na Grébovce (14. – 15. září) a Trojské vinobraní (20. září) na vás teprve čeká.

http://www.ceskevylety.cz/slavnosti.php?kod=5497_vinobrani-na-grebovce-praha
http://www.ceskevylety.cz/slavnosti.php?kod=3221_trojske-vinobrani-praha

 

Zdroj:  CzechTourism Polska http://poland.czechtourism.com/Detail.aspx?ID=274222