Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Netradičně obsazené dechové kvarteto virtuózních hráčů, Clarinet Factory, představuje originální pojetí klasické i populární hudby v kompozicích a aranžích pro tři klarinety a jeden basklarinet.

Repertoár vybraný z děl nejrůznějších epoch a stylů (od renesance až po jazz a moderní hudbu) si členové kvarteta sami upravují. Nadto tvoří vlastní hudbu, výpravnou, mistrovsky aranžovanou a často s hvězdnými hosty (Jana Koubková, Lenka Dusilová, Alan Vitouš ad.). Jsou součástí oceňovaného seskupení Eternal Seekers, pořádají charitativní koncerty i vlastní minifestival „Ozvěny z kamene", podporují rozvor klasické hudby i její fúze v jiné styly. Vystupují ve filharmoniích, divadelních představeních, na jazzových festivalech nebo třeba v lesích. Jejich hudební rozhled a záměr nemá hranice, pouze pevnou vizi a notnou dávku geniality. Jedním z mnoha důkazů může být loňské vítězství skladby Orlík z CD Ozvěny z kamene na prestižní světové soutěži International Songwriting Competition v americkém Nashvillu v kategorii „Instrumental". Orlík vybrala porota, mezi jejímiž členy jsou takové osobnosti jako Tom Waits, Jerry Lee Lewis nebo Robert Smith z téměř 15 000 skladeb a písní zaslaných z 80 zemí celého světa.

Jindřich Pavliš - klarinet
Luděk Boura - klarinet
Vojtěch Nýdl - klarinet
Petr Valášek - basklarinet

Ukázky tvorby: http://www.clarinet-factory.cz/diskografie-p17.html

O projektu ČESKÉ SNY:

Třetí ročník evropského kulturního projektu České sny je zaměřen na prezentaci špičkových českých umělců s převážně českým klasickým repertoárem prostřednictvím koncertů v zahraničí. Neméně významnou částí projektu je podpora kulturní spolupráce mezi českými městy a regiony a jejich partnerskými protějšky v Evropě, navázání nebo posílení vazeb mezi českými kulturními a vzdělávacími institucemi a jejich evropskými kolegy a obohacení partnerských aktivit v rámci Evropské unie.

V rámci letošního ročníku proběhne více než 100 akcí v 19 evropských státech a v přibližně 70 městech, obcích a vesnicích.

Projekt společně zaštítili Magdalena Kožená a Václav Havel, probíhá v každém státě pod záštitou velvyslance České republiky, ve spolupráci s tamním Českým centrem a pod patronací starostů zúčastněných měst.

Více o programu, umělcích a místech:  www.ceskesny.cz