Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Proexportní kancelář SoundCzech, založená Institutem umění – Divadelním ústavem (IDU) roku 2017, se zaměřuje na podporu současné konkurenceschopné hudby vzniklé na území České republiky v nejširším žánrovém záběru (world music, rock-pop, elektronická hudba, hip-hop, jazz, alternativní hudba a další podžánry).

I letos nabízí hudebníkům a hudebním profesionálům (manažerům, agentům, klubovým a festivalovým dramaturgům, promotérům, novinářům atp.) možnosti finanční podpory aktivit v rámci čtyř programů:

 

SoundCzech – Connect: Výběrové řízení na podporu výměnných vystoupení jednoho českého a jednoho zahraničního hudebního umělce či hudební skupiny.

 

SoundCzech – Skills: Výběrové řízení na podporu vzdělávacích aktivit.

 

SoundCzech – OnRoad: Výběrová řízení na podporu evropských turné, zahraničních koncertů a turné po Německu a Polsku uskutečněných v roce 2019.

 

SoundCzech – Links: Podpora účasti českých hudebníků a hudebních profesionálů na zahraničních showcase festivalech a konferencích jako Enea Spring Break (PL), Sharpe (SK), Jazzahead (DE), Waves Vienna (AT), MaMa Convention (FR), Berlin Experience (DE) a Reeperbahn (DE). Podpora pořádání hudebních veletrhů, konferencí a showcase festivalů.

 

Uzávěrky všech aktuálních výzev jsou 28. února 2019. Více informací naleznete na www.soundczech.cz/cs/vyzvy

 

Žádosti posuzuje Dramaturgická rada SoundCzech, složená z hudebních profesionálů aktivních na českém hudebním trhu: Marie Čtveráčková, Petr Dorůžka, Petra Ludvíková, Michal Pařízek, Dušan Svíba, Přemysl Štěpánek, Michal Thomes, David Urban a Stanislav Zima.

 

Česká proexportní kancelář SoundCzech v roce 2018 podpořila v rámci programu SoundCzech – OnRoad 18 českých kapel na zahraničních koncertních vystoupeních či turné, 12 výměnných koncertních projektů v programu SoundCzech – Connect, dále účast 12 českých hudebních projektů a 88 hudebních profesionálů na zahraničních showcase festivalech a konferencích. Finanční podporu získaly díky programu SoundCzech – Skills také 4 vzdělávací projekty. SoundCzech uspořádal během roku 2018 čtyři, většinou vícedenní workshopy v Praze a Brně.

(materiály organizátora)