Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Od 15. června do 6. července 2012 bude v prostorách Staroměstské radnice v Praze instalována výstava fotografií Václava Havla.

Kolekce snímků, jejichž autory jsou reportéři České tiskové kanceláře, zachycuje posledního československého a prvního českého prezidenta v neobvyklých, až „nestátnických“ situacích.

Expozice mapuje období let 1988 až 2011, tedy včetně předprezidentského období a těsně po něm. „Chápeme ji jako poctu Václavu Havlovi, prezidentovi a člověku, jehož život a dílo ve svobodných podmínkách naší země dokumentovali fotoreportéři ČTK takřka každý den“, uvedl generální ředitel ČTK Jiří Majstr. „Vznikla jako spontánní nápad těch, kteří měli možnost sledovat Václava Havla uplynulých více než 20 let hledáčkem reportážního fotoaparátu“, dodal. V archivu ČTK je více než 12 000 fotografií Václava Havla.

Výstava ukáže více než sto velkoformátových fotografií a řada z nich bude uveřejněna vůbec poprvé. Spíše než v politických situacích se snaží představit Havla v nečekaných okamžicích.

18. června uplyne od úmrtí Václava Havla půl roku.

Vstupné na výstavu je dobrovolné, výtěžek bude věnovaný na digitalizaci fotografického archivu ČTK.