Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Městský úřad ve Vratislavi a Vydavatelství AGORA srdečně zvou na prezentaci knihy Václava Havla „Moc bezmocných a jiné eseje”.

Setkání se bude konat v kině Helios 15. 12. v 18.00 hodin. Součástí programu bude panelová diskuze moderovaná Adamem Michnikem (publicistou, historikem, šéfredaktorem deníku „Gazeta Wyborcza”) za účasti Andrzeje Jagodzińského (překladatele, publicisty, redaktora „Rádia Svobodná Evropa“ a deníku „Gazeta Wyborcza“, v současnosti ředitele Polského institutu v Bratislavě), Martina Bútora (slovenského sociologa, někdejšího rádce prezidenta Václava Havla) a Tomáše Vrby (publicisty). Setkání doplní projekce filmu „Občan Havel“ tvůrců Miroslava Janka a Pavla Kouteckého, který dokumentuje léta 1992-2003, ukazuje Havla jako politika a především jako člověka, během jeho zahraničních návštěv, výstupů v parlamentu, ale také během setkání s Rolling Stones nebo Billem Clintonem hrajícím na saxofonu.

„Jen člověk nebo národ v nejlepším slova smyslu uvědomělý dokáže naslouchat hlasu jiného člověka, brát jej jako sobě rovného, odpouštět svým nepřátelům a litovat vlastní viny. Pokusme se takové sebeuvědomění uvést v život…“ Václav Havel („Moc bezmocných a jiné eseje“, s. 225).

Na setkání a projekci vstup jen s pozvánkami. Zájemci o účast nechť se obrátí na: promocja@wroclaw.agora.pl

Více o setkání: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,10796800,W_czwartek_duch_Vaclava_Havla_zakroluje_w_Heliosie.html