Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Studia založil otec bývalého českého prezidenta Václava Hvala, ing. Václav Havel, který se pro svou ideu inspiroval v Americe. Barrandov se měl stát přímou evropskou konkurencí hollywoodským studiím.

Při příležitosti 80. výročí založení bude v prostorách Galerie umění Karlovy Vary k vidění historická expozice nazvaná „Barrandov Studio – 80 let“. Výstava pod záštitou primátora města Karlovy Vary Petra Kulhánka bude slavnostní vernisáži zahájená 2. července a potrvá do 4. září 2012.

Unikátní expozice se spíše obrací k historickému vývoji filmového řemesla. Na výletě podél pomyslné časové osy výstava návštěvníkům přiblíží historii Barrandova nejen prostřednictvím dobových fotografií nebo autentických dokumentů, ale především v originálních exponátech, kostýmech nebo rekvizitách. „Na výstavu chystáme výběr těch nejcennějších originálů, které barrandovský Fundus uchovává. Diváci se tak mohou těšit mimo jiné na kostýmy či rekvizity z Formanova oscarového Amadea, z vrcholných filmových pohádek jako Tři oříšky pro Popelku nebo na autentické části úchvatné masky z Herzovy Panny a Netvora,“ říká ředitelka barrandovské divize Fundus Věra Krátká. Kostýmní oddělení na Barrandově přitom patří k největším v Evropě, nabízí 260 000 kostýmů od pravěku až po současnost. Na výstavě se také dovíte, jak pracují filmoví dekoratéři, laboranti nebo jak vypadá obrazová a zvuková postprodukce filmu.

Více informací na: http://www.barrandov.cz/