Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, největší skanzen tohoto typu ve střední Evropě, uchovává skvosty lidové architektury i tradiční zvyky. Přijeďte si sem vychutnat sváteční adventní čas!

V pondělí 5. 12. skanzen „Valašské muzeum v přírodě“ v Rožnově pod Radhoštěm nabídne Mikulášský podvečer spojený s prohlídkou areálu a mikulášskou nadílkou. Od 6. do 15. 12. pracovníci muzea připravili tradiční program nazvaný „Vánoce na dědině“ s ukázkami zimních prací, přípravy vánočních svátků a zvykosloví. Pořady jsou určeny pro objednané návštěvy škol a skupiny. Děti chodí od chalupy k chalupě a poznávají staré vánoční zvyky, které si mohou i samy vyzkoušet. V jednom stavení se peče a zdobí perník, v jiném vánoční oplatky, odlévají se svíce, lije se olovo atd.

V sobotu 10. 12. se sjedou desítky lidových řemeslníků a výrobců vánočních ozdob a dárků na Vánoční jarmark. Jeho součástí bude i bohatý zvykoslovný program – ten doplní obchůzky mikulášské družiny.

V Janíkově stodole naváže 15. 12. pořad Vánoční setkání.

Před Štědrým dnem – 17. a 18. 12. – zavládne v muzeu už pravá vánoční atmosféra. Návštěvníci uvidí Živý betlém – lidovou hru o narození Krista podle Evangelia sv. Matouše.

Vánoční svátky završí 28. 12. v kostele sv. Anny Vánoční mše svatá.

Více informací na: http://www.vmp.cz/