Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Mezi zvláštními hosty letošní edice jednoho z největších festivalů alternativní kultury v Polsku je i současný největší český ekonom!

Setkání s Tomášem Sedláčkem: pátek, 13. července v 13:00, vozovna

Srdečně zveme do barokního cisterciáckého klášteru v Lubiaži na Dolním Slezsku. V průběhu páteční debaty vystoupí jeden z nejprovokativnějších ekonomů ve střední Evropě, spojující akademické dovednosti a profesionální zkušenost s vypravěčským talentem.

Autor bestselleru Ekonomie dobra a zla (Nakladatelství Studio EMKA, 2012).

Co je ekonomie? Co tvoří její obsah? Odkud se bere tato nová religie, jak se o ní někdy mluví? Proč jsme tak strašně závislí na neustálém růstu nárůstu a nárůstu růstu? Odkud se vzala a kam nás vede koncepce rozvoje?(…)

Svými otázkami autor vyvrací zakořeněné stereotypy. Nesetrvává v úzké specializaci, ale naopak překročuje hranice jednotlivých disciplín. V 21. století poznávání hranic ekonomie a její propojení s historií, filozofií, psychologií a mytologií nepůsobí jen osvěživě, ale je i nezbytné k porozumění světu.

Ekonomie dobra a zla, předmluva – Václav Havel, Nakladatelství Studio EMKA, 2012

Tomáš Sedláček – český ekonom, v minulosti poradce prezidenta Václava Havla a poradce ministra financí (2004 – 2005). Hlavní makroekonomický stratég banky ČSOB, přednáší ekonomii a dějiny ekonomických teorií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a na University of New York v Praze. V roce 2006 ho časopis Yale Economic Review zařadil mezi pět mladých perspektivních ekonomů. V březnu 2011 se stal členem dozorčí rady Nadačního fondu proti korupci. V roce 2009 vydal Ekonomii dobra a zla – která se v Čechách rychle stala bestsellerem. Ekonomie dobra a zla byla přeložená do angličtiny, němčiny a polštiny.

Tomáše Sedláčka znám jako schopného spolupracovníka, jehož ekonomické názory ale nemusí konvenovat všem. Raduji se, že vychází jeho knížka Ekonomie dobra a zla, která nahlíží na ekonomii v běhu historie a zpochybňuje některé stereotypy jejího současného vnímání“. Václav Havel

O autorovi: tomassedlacek.cz   a  facebook.com/sedlacekt

Rozhovory v polštině:

Za dużo matematyki, a za mało filozofii (Gazeta Wyborcza) http://wyborcza.pl/1,75248,10969574,Za_duzo_matematyki__a_za_malo_filozofii__Stary_Testament.html
Rada na kryzys: koniec z chciwością (Rzeczpospolita) http://www.rp.pl/artykul/790989.html
Tomáš Sedláček w TVP http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/kawa-czy-herbata/wideo/przyjaciel-i-doradca-vaclava-havla-o-ekonomii/6157839