Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Setkání na hranici se bude konat od 29. dubna – 1. května 2011 r. v Cieszyně a Českém Těšíně během 13. Filmové přehlídky Kino na hranici.

Filmová přehlídka Kino na hranici je festival, který polští diváci znají již 12 let. Každý rok na přelomu dubna a května se nad Olzou koná svátek polského, českého a slovenského filmu, během kterého se v přátelské a komorní atmosféře příhraničního Těšína setkávají tvůrci ze zemí vyšehradské čtyřky se svými fanoušky.

Již dva roky Přehlídku doprovází Setkání na hranici – akce pro profesionály z oblasti kinematografie. Během dvou předešlých ročníků se producenti, distributoři a programoví ředitelé filmových festivalů z České republiky, Polska a Slovenska mohli seznámit s nejnovějšími filmy z těchto zemí a s filmy, které jsou teprve ve fázi produkce a hledají v těchto zemích koprodukci. 10 filmů sezóny 2009/2010 a 16 projektů v produkci, více než 50 hostů z Česka, Slovenska a Polska, mezi nimi například Petr Zelenka, Maria Sadowska, Jaroslav Vojtek, Jan Komasa, Zuzana Liová – tak ve zkratce vypadal loňský ročník setkání. O tom, jak vysoká byla úroveň minulého ročníku svědčí fakt, že dva filmy, které byly prezentovány jako projekty ve fázi produkce, byly promítány v rámci letošního Berlinale. Jsou to Dům Zuzany Liové a Sál sebevrahů Jana Komasy.

Právě startujeme nábor projektů pro letošní, třetí edici Setkání na hranici. Uzávěrka přihlášek projektů do pitchingu a filmů k prezentaci filmů ze sezóny 2010/2011 je 10 března.

 

Více informaci na stránce: www.kinonagranicy.pl