Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Výstava Silva Rerum představí práce 22 umělců pocházejících ze sedmi evropských zemí. Výstava obsahuje fragmenty projektu Couleur Charbon dopněného o jiná díla umělců z Čech, Francie, Španělska, Litvy, Německa, Polska a Itálie.

Základem výstavy je kolekce prací umělců z Groupe Chanteloube, která sdružuje tvůrce z různých zemí a regionů Evropy. Skupina byla založena v roce 2012 ve Francii v alpském regionu Vercors poblíž Grenoblu. Vznikla z iniciativy několika místních spolupracujících umělců a rychle se přetvořila v mezinárodní uskupení.  Skupina navázala kontakty nejprve ve Španělsku a Polsku, postupně i v Německu, Litvě, Čechách a Belgii.

Dalším společným předsevzetím skupiny obohacené tentokrát o členy z Litvy a Čech, byl projekt Couleur Charbon, silně zakořeněný v kultuře, tradici a historii regionu Vercors.

Výstava Silva Rerum prezentovaná ve Wyspie Skarbów obsahuje fragmenty projektu Couleur Charbon dopněného o jiná díla umělců z Čech, Francie, Španělska, Litvy, Německa, Polska a Itálie.

Více informací na: http://news.o.pl/2012/03/01/silva-rerum-gdanski-archipelag-kultury-gdansk/