Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Oficiální premiéra knihy, kterou přeložila Agata Wróbel, se bude konat 28. května. Knížka bude také k dispozici v předprodeji na Varšavském knižním veletrhu.

O KNÍŽCE

Ústecký vyšetřovatel Václav Rákos se vypraví do nemocnice v Rumburku kvůli podezření, že pacientka, která zemřela na otravu metylalkoholem, se ve skutečnosti stala obětí vraždy. Rákos je přesvědčený, že existuje souvislost mezi její smrtí a případem zdravotní sestry obviněné z otravy šesti pacientů draslíkem. Krátce nato dojde v 
nedaleké Doubici k vraždě zaměstnance národního parku. Důkazy směřují k Miloši Bjelejovi, válečnému zločinci z války v Jugoslávii, který kdysi pobýval v Pardubicích jako vojenský poradce. Jenže Bjelej je oficiálně už deset let po smrti. Zima je toho roku mimořádně dlouhá a tuhá a Václav Rákos zjišťuje, že vraždy v Rumburku a jeho okolí mají mnohem temnější pozadí, než tušil. Tento strhující a skvěle napsaný thriller se inspiroval skutečnými událostmi.

O AUTOROVI

Daniel Petr (nar. 1975) žije v Praze, pracuje ve společnosti vyrábějící zubní implantáty. 

Publikoval v Revue Pandora, Psím víně, v edici Tvary mu vyšla próza Kurt. V roce 2005 vydal v Ústí n. L. prózu Příběh z České mládeže. Je spoluautor divadelního textu Unser Zimmer / Náš pokoj, realizovaného v Činoherním studiu v Ústí n. L. a v Drážďanech. 

Píše ze stejného důvodu, z jakého si správce psího útulku štěká sám pro sebe, když si myslí, že ho nikdo neslyší: Jedná se o odezvu na prostředí, ve kterém žije.

 

Knížka vychází pod patronátem Českého centra.