Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

V průběhu několika festivalových dní (7. – 10. 6.) se Český Těšín promění v metropoli českého, slovenského a polského divadla! Cílem festivalu je překračování hranic v nejrůznějším smyslu slova. Z Čech přijede Divadlo v Dlouhé a Činoherní klub z Prahy!

Letos se na programu objevila novinka! Organizátoři zvou ve dnech 7. – 10. června na Havlovské inspirace, v jejichž rámci se budou konat workshopy, výstava fotografií, inscenizace divadelních textů bývalého prezidenta, představení inspirované jeho osobnosti a také konference a improvizovaný kabaret s živou hudbou v ostravském památkovém dolu Hlubina!

Podrobný program: http://www.borderfestival.eu/index.php?id=66

Pražská divadla vystoupí na české straně hranice. Divadlo v Dlouhé zahraje  7. června v 16.00 hod. v Těšínském divadle v Českém Těšíně inscenaci „Hráči“ podle N. Gogola v režii Jana Borna a Miroslava Hanuše. Představení je postaveno na vynikajících hercích a skvělé hudbě. Parafrázuje tak samotný titul hry, neboť umělci opravdu vsadili na hru, ale na hudebních nástrojích…

Dne 9. června Činoherní klub představí svoji inscenaci „Kukura“ podle scénáře režiséra Martina Čičváka. Parodie divadla je skutečnou libůstkou pro milovníky české a slovenské divadelní scény: v hlavních rolích vystupují Juraj Kukura a Veronika Žilková.

Více informací a podrobný program festivalu na: http://www.borderfestival.eu/

Foto: Hráči, Kukura