Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

2 a 3.dubna, prakticky v den stého výročí narození B.Hrabala, proběhne v Krakově řada akcí k připomenutí velkého spisovatele. Odehraje se tu křest polského vydání knihy "Cesty s Bohumilem Hrabalem" autora Tomáše Mazala, jež vydává zmíněné nakladatelství.

Prezentace se osobně zúčastní autor i překladatel, hrabalologové T.Mazal a V.Špale předvedou multimediání program o spisovatelově životě a jeho okolí. Polskému publiku a  nakladatelům také poprvé představí novou knihu vzpomínek na spisovatele „Via Hrabal“, jež vychází v Čechách 28.3 a v níž jsou zastoupeni i čtyři polští překladatelé.Týž večer proběhne i vernisáž výstavy fotografií připomínajících život spisovatele a místa, kde žil, i Vladimíra Boudníka a jeho grafiky. V kině Agrafka se budou paralelně promítat filmy natočené podle knih B.Hrabala, dokumenty o něm i o V. Boudníkovi. V jednání je i divadelní představení. 

B. Hrabal je snad nejznámějším českým spisovatelem v Polsku, byly zde přeloženy téměř všechny jeho knihy. V současnosti probíhá hodnocení překladů hrabalovských textů, jež zaslali do soutěže 43 mladí překladatelé do 35 let.

Celá akce probíhá za finančního a organizačního přispění Českého centra