Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Resistor Sound Sessions. Tak se jmenuje nová série live sessions navazující na předchozí tvorbu, za kterou stál portál Fair Price Music. Nový tým, nové prostředí, nové kapely.

Brněnský klub Kabinet Múz, společně s hudebním portálem Fair Price Music a společností Smile Music, budou za podpory Státního fondu kultury České republiky vydávat speciální sérii živých audio-vizuálních nahrávek hudebních umělců a umělkyň z české alternativní hudební scény. Cílem této nové platformy je podpora tzv. mimo-mainstreamové české hudby a její šíření u nás i v zahraničí. Do výběru byly zvoleny aktivní kapely různých žánrů, které splňují potenciál a předpoklad exportu do zahraničí.

Pilotní Live Session je již na světě a představuje kapelu Tomáš Palucha, která byla mimo jiné nominovaná na hudební ceny Vinyla a Apollo. Tomáš Palucha není jméno jedince, ale kapely. Skvěle sehrané kapely, která ví, jak využít prostor a čas, je precizní, ale bez ztráty živočišnosti a elegantně se vyhýbá zbytečnému balastu. Proto se nebojíme říct, že hraje poetický i kousavý postrock světové třídy.

Další Resistor Sound Sessions budou vycházet v průběhu celého roku vždy digitálně a budou prezentovány českým a zahraničním médiím, skrze sociální sítě a ve spolupráci s českými centry v zahraničí.

Fair Price Music vydával podobné live sessions dříve, stará se proto o jejich produkci. Nové Live Sessions mají novou podobu. Stojí za nimi nový tým a natáčejí se v prostorách brněnského klubu Kabinet Múz, který má mj. i osvědčenou kvalitu zvuku.