Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Kontroverzní návrh národní knihovny se ani po letech sporů nepodařilo na Pražské Letné prosadit. Přesto se Kaplického „blob“, jak se návrhu podle jeho specifického tvaru přezdívalo, stal známý i za hranicemi naší země. Nyní byla jeho zmenšenina realizována v rámci projektu Pepsi, Refresh Your World (Osvěž svůj svět) v Brně – Lesné.

Od 20. září tohoto roku funguje Kaplického „blob“ v Brně-Lesné jako autobusová zastávka MHD, které se dostalo poměrně rozměrné konstrukce (půdorys 7 x 7 metrů!) a patřičného ošetření: byla nastříkaná antigrafiti nátěrem, který by měl zamezit případnému zničení zastávky. Nápad na podobu zastávky dostal místní student práv Martin Felgr a starostka městské části Lesná, Sabina Tomíšková (ODS) to s radostí uvítala – věří, že má ono malé Oko nad Brnem svůj smysl.

 Více informací: http://www.listyjm.cz/zajimavosti/v-brne-otevreli-zastavku-autobusu-ve-tvaru-zmensene-kopie-kaplickeho-blobu.html a zde: http://zpravy.idnes.cz/kaplickeho-blob-stoji-v-brne-je-z-nej-autobusova-zastavka-pzg-/domaci.aspx?c=A110920_153734_brno-zpravy_dmk