Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Srdečně zveme na unikátní hudební projekt, který si zamilovali lidé všude na světě. Po Ukrajinském turné se česká folková kapela „Dva“ opět vrací do Polska: zahrají v Poznani (2. 12.), Varšavě (5. 12.) a Sanoku (6. 12.).

Skupina „Dva“ je skutečně pár, Ona a On. Ona zpívá a hraje na dechové nástroje, On obstarává beatbox a kytaru. V roce 2006 stvořili kapelu a svůj žánr sami definovali jako „folk neexistujících národů“. Jejich první deska způsobila na poli české hudby bouři, která ještě zcela neutichla.

„Dva“ jsou výjimeční hned v několika bodech. Zaprvé používají univerzální jazyky, uměle stvořené podle nálady, konotací a zvukomalby. Zadruhé jsou sice pouze dva, ale během koncertu zazní mnoho nástrojů, často vůbec ne hudebních. Z toho také vyniká skladba žánrů, které hudebníci neomezeně kombinují: freak folk, pop neexistujících národů, elektroakustika, akustická elektronika…  A konečně zatřetí: kreativita muzikantů, jejich schopnost vytvořit atmosféru a získat posluchače překračuje koncertní prostor. Spolupracují s divadelníky (např. VerteDance), němým filmem (vytvářejí soundtracky k němým filmům) či aktuálně na hudbě k nové výtvarné hře (v produkci Amanita Design). Jsou hraví, zábavní a kouzelní. A vystoupení bývají často doplněná pohádkovými vizualizacemi a hlavně euforickým přijetím.

Termíny koncertů:

2. 12. 2011 Pawilon Nowa Gazownia, Poznaň http://www.pawilon.org/pl/program/ng-live-act/130-dva-w-pawilonie
5. 12. 2011 Klub Powiekszenie, Varšava http://klubpowiekszenie.pl/program.php?rok=2011&miesiac=12
6. 12. 2011 Klub Pani K., Sanok http://panik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72:jesie-w-pani-k&catid=25:imprezy

Více o kapele zde:

 www.2dva.cz

http://www.youtube.com/watch?v=BtSJexCbyJU
http://www.myspace.com/hudba2