Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Filmový klub mládeže v Katovicích promítne 23. 11. v Kinoteatru RIALTO kontroverzní snímek „Český sen“, který sklidil úspěchy doslova na celém světě (např. zvítězil na festivalu dokumentárních filmů v San Franciscu). Co skrývá reklamní branže a jak se dělá famózní podvod?

Film studentské dvojice Filipa Remundy a Víta Klusáka vzbudil ohlasy po celém světě. Svou aktuální tematikou a překvapivou pointou vzbuzuje silné emoce. Není divu, jeho bilance je šokující: falešné televizní i rozhlasové reklamy, 400 osvětlených billboardů, 200 tisíc letáků a ve výsledku tisíce podvedených klientů.

Snímek otevírají tři scény: 80. léta – dav v kilometrové frontě před obchodem; podzim 1989, Václavské náměstí – dav, který se vzchopil po letech nesvobody; a rok 2004 – dav běžící do nově otevřeného hypermarketu Český sen. Toho krásného, slunečného rána se na pláních za městem shromáždilo přes půl tisíc potenciálních klientů – s taškami, baťohy a vozíčky. Jak to dopadlo s nimi i neexistujícím supermarketem, se můžete dozvědět v Kinoteatru RIALTO.

Film se bude promítat 23. listopadu v 18.00 hodin.

Web akce: http://rialto.katowice.pl/wydarzenia/?type=Wydarzenie&eventId=125
Více o filmu: http://www.ceskatelevize.cz/specialy/ceskysen/en/
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=nmviA1mfbxU