Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.10.2017 - 8.10.2017

XXVII. Mezinárodní divadelní festival "Bez hranic"

Po roční přestávce se do Těšína i Českého Těšína vrací mezinárodní divadelní festival BEZ HRANIC.

 

Nikdy dřív se festival Bez hranic nenesl v tak taneční a hudební atmosféře. V programu najdete tři odkazy na nejlepší polské a české písně, které se v Polsku nazývají "poetické". Poslechnete si koncert "Příběhy Agnieszky Osieckiej" v podání skvělé herečky a zpěvačky Victorie Węgrzynové a její kapely, uvidíte dokumentární film "Bratříček Karel" o Karlu Krylovi vytvořený v česko-polské produkci Krystynou Kraus a čeká na vás také koncert Jaromíra Nohavici.

Letos si připomínáme 40 let od vydání Charty 77, proto se i důležité prvky festivalu vážou s tímto výročím. Vrcholem programu je představení „Olga (Horory z Hrádečku)“ věnované manželce Václava Havla, první dámě československé opozice a později také první dámě České republiky) v podání pražských umělců z divadla LETÍ.

Dalším hitem je druhá festivalová výstava představující polské divadelní fotografie. Připravil ji Divadelní institut Zbigniewa Raszewského ve Varšavě, který pořádá Institut národní soutěže a umělecky dokumentuje nejdůležitější události v polském divadelním životě.

Jako zvláštnost si pořadatelé festivalu připravili setkání nazvané „Popołudnie Mistrza", během kterého si návštěvníci popovídat se známým divadelním a filmovým hercem Janem Nowický.

Vstupenky zakoupíte za přijatelné ceny a mnoho festivalových akcí je zdarma.

Letošní ročník ocenil generální konzul Polské republiky v Ostravě Janusz Bilski, konzul Slovenské republiky v Krakově Ivan Škorup a primátor města Olza: starosta města Těšína Ryszard Macura a starosta Českého Těšína Vít Slováček.

Podrobnosti na stránce borderfestival.eu.

 

 

Místo konání:
Cieszyn, Český Těšín
Datum:

Od: 3.10.2017
Do: 8.10.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala