Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.4.2017 15:30 - 30.4.2017

Bohuslav Fuchs na Vysoké škole polytechnické ve Varšavě

Díla jednoho z nejznámějších českých architektů Bohuslava Fuchse, díky kterému Brno má svou charakteristickou tvář, budou k vidění ve Výstavním sále Fakulty architektury Vysoké školy polytechnické ve Varšavě.

 

U příležitosti 120. výročí narození Bohuslava Fuchse se otevře 4. dubna v 15:30 výstava, která potrvá do 30. dubna. Předsedat bude proděkan Fakulty architektury Dr. Ing. arch. Jiří Grochulski. V rámci této akce bude promítán dokumentární film Evropský architekt Bohuslav Fuchs v režii Pavla Jiráska, natočený Českou televizí.

O ARCHITEKTOVI:

Bohuslav Fuchs (1895 - 1972) je jedním z nejznámějších architektů 20. století. Architekt, urbanista, teoretik, výtvarník a učitel, který je neoddělitelně spojen s modernismem v Brně. Jeho návrhy se staly milníky ve vývoji československé architektury a dnes jsou vynikajícími příklady toho, jak moderní architektura pracuje s prostorem a materiály. Některé domy podle návrhů Bohuslava Fuchse, jako např. Hotel Avion či pavilon města Brna dodnes utvářejí celkový charakter a vzhled města.

ORGANIZÁTOŘI:

Výstavu připravila Galerie Architektury v Brně (Martin Enev, Gabriel Kurtis, Martin Polák, Pavel Jirásek). Projekt byl realizován ve spolupráci s Muzeem města Brna a Českou televizí, s finanční podporou města Brna a fondu Nadace české architektury. Polská verze výstavy vznikla díky finanční podpoře Magistrátu města Brna.

KONTAKT: www.pw.edu.pl

 

 

Místo konání:

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Koszykowa 55, 00-659 Warszawa

Datum:

Od: 4.4.2017 15:30
Do: 30.4.2017

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala