Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.9.2017 - 31.10.2017

Výstava mladé české fotografie v Bytomi

Celý říjen si v Hornoslezském muzeu v Bytomi můžete prohlédnout výstavu mladé české fotografie, která vznikla ve spolupráci s Institutem tvůrčí fotografie v Opavě a představuje nejnovější trendy z okruhu mladé generace českých fotografů.

Skupinu fotografů tvoří absolventi rozmanitých akademických oborů z Česka. Někteří studovali na Akademii múzických umění v Praze, jiní na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a najdeme zde i zástupce Institutu tvůrčí fotografie v Opavě.

Hledání identity, úvahy o pomíjivosti nebo pocit osamělosti představují pouze hrstku z řady otázek, na které mladí fotografové z Česka hledají odpověď. Některá díla vypráví vlastní příběh, jako je tomu v případě Jakuba Jurdiče. Fotograf tuto postavu představuje v běžných denních situacích a hrdina se na většině fotografií objevuje sám. Pozorovateli se tak na mysl vkrádá otázka, zda je osamělost jedním z nejdůležitějších symbolů dnešní doby. Jiné příběhy se skládají z volných útržků reality zachycených fotoaparátem. Lidé tak nahlédnou do neobvyklého vizuálního světa plného surrealistických obrazů. Tvorbu Barbory Prášilové charakterizuje ohromná rozmanitost, která dohromady tvoří barevnou mozaiku. Prvkem spojujícím mnohostranné vnímání světa z pohledu Čechů je člověk, kterého poznáváme v jeho soukromí.

 

 

Místo konání:
Muzeum Górnośląskie, plac Sobieskiego 2, Bytom
Datum:

Od: 27.9.2017
Do: 31.10.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala