Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.12.2010 18:00 - 20:00

Promítání filmu „Ivetka a hora“

Život po zjevení Neposkvrněné. O dalších osudech dívky, která viděla zjevení Panny Marie: dokumentární film o spirituální zkušenosti jedné dívky na slovenské hoře Zvir, která byla oficiálně prohlášena za poutní místo.

Dne 5. srpna 1990 odpoledne si tři děti věku 10, 11 a 7 let Ivetka, Katka a její bratr Miťko hráli na mýtině na hoře Zvir, na Lubovnianské vrchovině severovýchodního Slovenska. Z okolního lesa se najednou začaly ozývat podivné zvuky, které se blížily. Děti se schovaly v blízkém seníku, ale zvuky neustávaly, naopak byly čím dál blíž, aniž bylo cokoli vidět. Strach dětí se stupňoval. Napadlo je modlit se a modlili se "Mária, Matka naša, skryj nás pod svoj plášť...".

Najednou všech ustalo a na lavičce v seníku seděla Panna Maria – viděly ji obě dívky. Doprovodila děti do vesnice. Rodiče jim vše rozmlouvali, vrátili se s dívkami zpět na to místo… A ony se s Pannou Marií opět setkaly. Začaly se sem vracet, postupně i za přítomnosti mnoha poutníků. Po nějakém čase se k místu přihlásila i církev. Vidění se opakovala každý měsíc až do 6. srpna 1995, kdy místo navštívily statisíce lidí. Hora Zvir byla v letošním roce prohlášena za poutní místo.

 

Film je promítán v původním znění.

 

Režie: Vít Janeček (2008)

Hrají: Iveta Korčáková, Adriana Hrabčáková, Zdeno Vislocký, Rastislav Hudák, Helena Korčáková, Daniel Galajda

 

Generálním partnerem série promítání českých filmů v Českém centru je honorární konzul České republiky ve Vratislavi pan Arkadiusz Ignasiak.

 

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

14.12.2010 18:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala