Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.6.2017 19:00

Opening Performance Orchestra a futuristická výstava v Lodži

Opening Peformance Orchestra vystoupí 9. 6. 2017 při příležitosti vernisáže výstavy Enrico Prampoliniho v Muzeu umění v Lodži.

 

Opening Performance Orchestra je česká hudebně-vizuální skupina futuristických umělců vycházející z hudební avantgardy 20.století i japonské noise music. Sedmičlenný soubor se věnuje vlastní hudební tvorbě, ale taktéž reinterpretuje skladby jiných autorů, jako například  Johna Cage'a, Milana Knížáka, Luigi Russola či Filippa Tommas Marinettiho. Jejich tvorba je založena na myšlence „žádné melodie - žádné rytmy - žádné harmonie“. Každý koncert je jedinečnou událostí.

V Lodži  O-P-O zahrají  na autentický nástroj intonarumori (fotografie vpravo), který vychází z italských futuristických projektů 20.století. Po koncertě se tento nástroj stane součástí výstavy.

Intonarumori spojuje O-P-O z osobou Enrica Prampoliniho, italského futuristického malíře, grafika, architekta, sochaře a scénografa, představitele mezinárodní avantgardy 20. století. K jeho tvorbě patří také fotomontáže, velké nástěnné malby, reklama, plakáty. Podílel se na uměleckém životě v Paříži, Praze a Římě.

Výstava bude trvat do 8. prosince. Více informací na straně Muzea.

Více informací o Opening Performance Orchestra na: http://www.o-p-o.cz/index.html 

Děkujeme Velvyslanectví České republiky za podporu. 

Místo konání:
Muzeum Sztuki, ul. Ogrodowa 19, 91-065 Łódź
Datum:

9.6.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala