Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.5.2018

Nová kniha Jiřího Březiny vychází v polštině

Brzy se na pultech knihkupectví objeví román Jiřího Březiny s názvem Promlčení, který výchází v sérii České Krimi ve vratislavském vydavatelství Afera. Tento mladý český spisovatel je držitelem Ceny Jiřího Marka, která se udílí za nejlepší český detektivní román. Knihu do polštiny přeložila Agata Wróbel.

O KNIZE

Mladý policista Tomáš Volf je za trest přemístěn z kriminálky do archivu, ve kterém narazí na nevyřešený případ z roku 1991. V zapomenuté vesničce na česko-rakouských hranicích došlo k vraždě, která pravděpodobně souvisí s dalšími.

Překvapený Volf se rozhodne starý případ prošetřit. V rozluštění záhady mu má pomoci Ondřej Novotný, který byl před lety členem pátracího týmu a který je momentálně známým politikem a kandidátem na ministra vnitra.

Může Volf Novotnému věřit? Proč jsou spisy případů neúplné? Komu prošly dvě vraždy v malebné šumavské krajině? A jakou roli v nich sehrála dramatická historie tohoto regionu?

Promlčení je první kniha ze série o tvrdohlavém vyšetřovateli z Českých Budějovic, Tomáši Volfovi, který je tajným fanouškrm black metalu.

O AUTOROVI

Jiří Březina (nar. 1980),  autor detektivních románů, překladatel a copywritter. Po skončení studia angličtiny a společenských věd na Karlově univerzitě v Praze pracoval jako úředník. Potom začal vytvářet texty pro webové stránky, čímž se zabývá dodnes. Svou první knihu, která je zasvěcena prvním lovcům, začal psát ve svých deseti letech. K literárnímu řemeslu se pak vrátil až o dvacet let později. V roce 2013 vyšel jeho debutový román Na kopci, který získal mnoho pozitivních recenzí a také Cenu Jiřího Marka, která se v Česku udílí za nejlepší detektivky. V roce 2015 a 2016 vyšly dvě knihy ze série o Tomáši Volfovi, a to Promlčení a Polednice. Vydání třetí knihy je naplánováno na rok 2018. Jiří Březina žije s manželkou a dvěma syny v Českých Budějovicích. Stejně jako jeho hrdina Tomáš Volf je fanouškem black metalu.
 

Místo konání:
Wydawnictwo Afera
Datum:

10.5.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala