Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.3.2016 18:45

Koncert kapely Lake Malawi ve varšavské Stodole

První koncert české kapely v nejznámějším varšavském klubu Stodola.

Stodola je ve Varšavě legendou, léta zůstává nejpopulárnějším klubem. Dlouho tu kromě J. Nohavici nevystupovala žádná česká kapela, až 19.3. se tu ukáže mladá skupina Lake Malawi jako předskokani nejpopulárnějšího polského zpěváka mladé generace Dawida Kwiatkowského. Vystoupí s ním v rámci evropského projektu Live Europe Showcase, propagujícího mladé hudebníky. Prošli náročným sítem výběru ze stovek evropských kapel, na koncert se prodalo 900 vstupenek, takže Lake Malawi si tu rázem udělají jméno. Zdá se, že vedení Stodoly bude nakloněno dalším hudebníkům z Čech.

Klub existuje od 50.let, byl tehdy spojen s jazzem jako s muzikou kontestace, a s legendárním mezinárodním Jazz Jamboree. Potom tu  začínalo mnoho později známých polských muzikantů a zpěváků, byl tu slavný kabaret i filmové studio kraťasů. Několikrát změnil adresu, ale jméno a sláva mu zůstaly. Dnes disponuje samostatnou budovou, v ní má dva sály, jeden pro 1600 osob, druhý pro 400, bar, halu.

Lake Malawi vznikli v září 2013 jako indie-popová kapela, v současnosti se pohybují mezi severním  Londýnem a Prahou. Hrají ve složení frontman Albert Černý, Patrick Karpentski kytara a Jeroným Šubrt basa.

 

Místo konání:

ul. Batorego 10, Warszawa

Datum:

19.3.2016 18:45

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala