Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.5.2019 - 9.6.2019

Filmový festival pro děti Kino w trampkach

1. června v 16.00 hodin v Kinotece proběhne promítání filmu Pat a Mat zase v akci. Zároveň bude uvedena výstava významných současných českých ilustrátorů 12 světů.

Festival Kino v Trampkach je festivalem dětského a mládežnického kina, během něhož zve mladé diváky na filmovou cestu po nových místech a kulturách, kde se mohou setkat se svými vrstevníky.

Kino v Trampkách je také prostorem pro výměnu zkušeností a rozhovorů s inspirativními lidmi ze světa filmu. Je to často jediná příležitost sledovat filmy, které jinde neuvidíte - nejlepší, nejnovější, pečlivě vybrané filmové snímky z celého světa.

Od roku 2013 se festival skládá z odborníků, ale především z řad nadšenců kina. Od jiných podobných iniciativ se festival odlišuje v tom, že dítě je nejen speciálním hostem festivalu a čestným divákem, ale také spolutvůrcem akce. Jsou to mladí, kteří sedí v porotě festivalu, kde hodnotí filmy a vytvářejí program rozhodující o repertoáru soutěžních filmů v každém ročníku festivalu.

Promítání filmu Pat a Mat: Znovu v akci zde.

12 světů (30.5-9.5 vedle sálů 1,2,3,4)

Výstava si dává za cíl předvést francouzskému publiku současnou českou ilustraci pro děti. Představuje 12 autorů s výrazovou specifikou, autorů umělecky svébytných, přirozeně překračujících hranice ilustrace směrem k dalším technikám a médiím – k volné kresbě, ke grafice, koláži, komiksu, k autorské knize, k textilnímu výtvarnictví nebo k animovanému filmu.

12 autorů je vesměs mladší a střední generace, nicméně na svém kontě mají mnozí z nich už dlouhou řadu úspěšných realizací, ať knižních (jako Pavel Čech nebo Renáta Fučíková), filmových (Galina Miklínová), výstavních (David Böhm a Jiří Franta) nebo multimediálních (Petr Nikl); někteří se prosadili přirozeně i v zahraničí (Lucie Lomová).
 
Vystavující - David Böhm, Pavel Čech, Dan Černý, Lucie Dvořáková, Renáta Fučíková, Vendula Chalánková, Lenka Jasanská, Lucie Lomová, Galina Miklínová, Petr Nikl, Jaromír Plachý, Vhrsti.

 

Místo konání:

Kinoteka, Palac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, Warszawa

Datum:

Od: 30.5.2019
Do: 9.6.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala