Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.12.2010 18:00 - 19:45

Promítání filmu „Ucho“

Film režiséra Karla Kachyni „Ucho“ patří k jednomu z nejslavnějších tzv. trezorových filmů, který se na plátna kin dostal až dvě desetiletí po svém dokončení.

Film režiséra Karla Kachyni „Ucho“ Zobrazuje ničivý strach, který v éře vrcholného stalinismu ovládal i stranické špičky, ukazuje devastující podezírání, které nachází svůj výraz ve všudypřítomném odposlouchávání. Tyto vnější atributy režisér Karel Kachyňa, jenž se opírá o vynikající scénář Jana Procházky, rozehrál skrze bohaté předivo vztahů mezi ústřední manželskou dvojicí, která během jedné probdělé noci strávené v hádkách i usmiřování, si ujasňuje, zda se také ocitli v nemilosti mocných.

Předností filmu jsou nejen výtečně napsané dialogy, ale především mimořádně sugestivní herecké výkony Radka Brzobohatého a Jiřiny Bohdalové v obou hlavních rolích.

 

Režie: Karel Kachyňa (1970)

drama

94 min.

černobílý

 

Hrají: Radoslav Brzobohatý, Jiřina Bohdalová, Jiří Císler, Miloslav Holub, Jaroslav Moučka, Ladislav Křiváček, František Němec, Bronislav Poloczek, Josef Šulc, Jan Teplý, Bořivoj Navrátil, Gustav Opočenský, Svatopluk Havelka a další.

Datum:

10.12.2010 18:00 - 19:45

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala