Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2012 - 29.9.2012

Evropský den jazyků 2012

Letošní edice svátku jazyků se bude konat pod heslem: „Uč se jazyky! – Buď aktivní! Srdečně zveme všechny znalce i milovníky cizích jazyků.

Evropský den jazyků (EDJ) byl zřízený Radou Evropy a jeho hlavním cílem je rozšiřování myšlenek o vícejazyčnosti v Evropě a inspirace k výuce cizích jazyků. Letos je na programu:

ukázkové lekce evropských jazyků i těch z nejodlehlejších koutů světa, evropské filmy, divadelní workshopy, jazykové hry pro nejmenší, městská hra pro mládež, jazykové kursy pro věkovou skupinu 50+ a také mezinárodní konference na téma vícejazyčnosti

České EDJ!

V období 24. – 27. září srdečně zveme na Projekce evropských filmů v projekčním sálu Ruského centra vědy a kultury (ul. Belwederska 25). Mezi uvedenými filmy bude také výjimečná česká animace Autopohádky! Zveme 27. září od 11 h!

Co mají společné princezna, víla, zlatá rybka a vynálezce? Čeští animátoři v čele s legendárním Břetislavem Pojarem připravili filmovou podobu známých Autopohádek spisovatele Jiřího Marka. Celovečerní povídkový film je sestaven ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek je zpracována jinou technikou a jiným tvůrčím týmem. Sjednocujícím prvkem filmu je osoba vypravěče: Michala Malátného, hudebního doprovodu a hraných předělů - od skupiny CHINASKI.

Autopohádky (2011)

Režie: Břetislav Pojar, Michal Žabka, Libor Pixa, Jakub Kohák, František Váša 

V rámci EDJ 2012 zveme také na otevřenou přednášku o krásách českého jazyka!

25. září, ve 12h Škola cizích jazyků – Varšavská univerzita (ul. Krakowskie Przedmieście 26)

Je čeština směšná? – Teresa Piotrowska- Małek, přednášející Institutu západní a jižní slavistiky Varšavské univerzity

Organizátoři okořenili o české klima také letošní městskou hru! Zveme všechny, co si chtějí užít společnou jazykovou zábavu: Jazyková městská hra na Povislí, sobota 29. září 2012 11:00 – 15:00

Detailní program: http://www.edj.waw.pl/europejski-dzien-jezykow-2012
Všechny prezentované filmy: http://www.edj.waw.pl/pokazy-filmow-europejskich

 

Místo konání:

Datum:

Od: 24.9.2012
Do: 29.9.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala