Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.10.2019 15:00

Diskuse s Ondřejem Kundrou na téma fake news

Ondřej Kundra, žurnalista jednoho z nejvýznamnějších českých týdeníků Respekt a spisovatel v diskusi na téma fake news v ČR.

Workshopy: Jak odlišit faleš od pravdy?

3. října 2019, 11.00-13.00, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6, Wrocław

Workshop povede básník, spisovatel, politolog a akademický lektor Przemek Witkowski. Registrace na tuto akci je nutná, budeme vás brzy informovat na FB nadace Kukatko.

 

Setkání: Fake news v Čechách, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6, Wrocław

3.října 2019, 15.00-16.30

Od 15.00 srdečně Vás zveme na setkání s Ondřejem Kundrou, kterou Vás provede Magda Piekarska. Na setkání se dozvíte, jaké jsou specifikace pro české fake news, čeho se nejčastěji týkají a akým způsobem se dostávají mezi veřejnost. Také bude odprezentována  polsko-česká publikaceVademecum fake news.

 

Ondřej Kundra

Novináč v jednom z největších týdeníků Respekt. Autor biografii o Medě Mládkovej (Meda Mládková. Můj úžasný život), kniha o ruských agentech (Putinovi agenti). Ve spolupráci s Tomášem Lindnerem vydali knížku Můj syn terorista, věnovanou Evropanům, kteří se rozhodli postavit vevílce za tzv. Islámský stát. Je rovněž autorem knížky Vendulka, židovské dvanáctileté holčičky, která se spřátelila s československým fotografem Janem Lukasem.Jeho fotografie dívčiny se stanou jedním ze symbolů holocaustu. Je vítězem několika novinářských ocenění m.in. Novinářská křepelka, Cena Ferdinanda Peroutky, v 2017 byl rovněž nominovaný na cenu Magnesia Litera za knížku Putinovi agenti. 

Przemek Witkowski

Básník, spisovatel, novinář i publicista. Doktor politologie a akademický přednášející. Zabývá se vztahy ideologie a popkultury ve filmu, televizních seriálech, komiksu a populární hudby, se zvláštním důrazem na politickou propagandu. Autor tří svazků poezie (Light Times of Heavy Disease, Preparations and Dance and Acquisition) a sbírky esejů (Glory Supermanom. Ideologie v popkultuře). Jeho básně byly přeloženy do angličtiny, češtiny, francouzštiny, slovenštiny, srbštiny, ukrajinštiny a maďarštiny;

Magda Piekarska

Novinářka rozhlasu Wrocław Kultura, donedávna mnoho let novinářem ve vratislavské pobočce Gazeta Wyborcza. V roce 2018 byla vítězem „Złotej Odznaki“ uděleného sdružením Wroclaw Lovers Association.

 

 

Veřejný úkol spolufinancovaný Ministerstvem zahraničních věcí Polské republiky v soutěži Polsko-české fórum 2019

Celý program Festiwalu Opowiadania zde

 

Místo konání:
Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6, Wrocław
Datum:

3.10.2019 15:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala