Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.9.2017 - 28.10.2017

David Krňanský — David Krňanský

Sólová výstava Davina Krňanského, připravená pro Warsaw Gallery Weekend, uzamkne cyklus připraven k desetiletí otevření galerie LETO.

Všechny dosavadní paobrazy vznikly spojením dvou umělců spjatých s festivalem LETO, kteří se zaměřují na podobnosti a vztahy mezi jejich díly. V případě nejmladšího umělce galerie Davida Krňanského se tento dvojitý charakter zachoval. Jeho výstava nese název David Krňanský a ironicky tak naznačuje, že samotný umělec ztělesňuje nejvýznamnější téma výstavy.

O UMĚLCI

Umělec David Krňanský (nar. 1987) žije a pracuje v Praze. Tvoří v různých oborech, ale nejblíže má k abstraktní malbě. Člen skupiny Black Hole Generation se kriticky staví k vizuální kultuře, „redady-madům“ a kopírování.

Abstrakce Krňanského se vyznačuje veselým a odvážným používáním barev podléhajícím geometrickému rozdělení. Geometrie a utopické modernistické myšlenky umělci slouží jako zdroj inspirace, které však zkreslil čas i chyby. Přirozená nepřesnost ruky při malbě přísných geometrických tvarů se stala autorovým podpisem, dobrodružstvím vedení tahů a vytvářením forem, které nikdy nejsou dokonalé ani totožné. Příjemná svěžest a hravé nuance se mísí s naivní odvahou a vírou v nepoddajnost abstrakce, která pod vrstvami estetické hry může být kritická i progresivní.

Internetová stránka umělce: www.davidkrnansky.com

Internetová stránka galerie: http://leto.pl/

 

Místo konání:

LETO Gallery, ul. Dzielna 5, 00-162 Warszawa

Datum:

Od: 22.9.2017
Do: 28.10.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala