Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.12.2010 17:00 - 20:00

Literární prezentace sborníku „Česko-polská literatura v samizdatu a druhém oběhu“

Za účasti Jeho Excelence Jana Pastwy, velvyslance Polské republiky v ČR, českých překladatelů (Václava Buriana, Luboše Dobrovského, Daniely Lehárové, Josefa Mlejnka, Heleny Stachové a dalších) bude slavnostně představen nový sborník „Česko-polská literatura v samizdatu a druhém oběhu: studie a rozhovory s překladateli“.

Přesně před rokem, na Den lidských práv 2009, byla otevřena Polská podzemní knihovna ve fondech knihovny Libri prohibiti. Setkání při příležitosti představení nového sborníku „Česko-polská literatura v samizdatu a druhém oběhu: studie a rozhovory s překladateli“ je zamýšleno také jako malá oslava prvního výročí jejího trvání. Editorkami sborníku jsou Jarmila Štogrová, Dorota Müllerová  a Zita Chalupová. Jedním ze zde představených  překladatelů je také ředitelka Českého centra ve Varšavě Pavla Foglová.

Osobní účast na prezentaci přislíbili překladatelé a polonisté Václav Burian, Luboš Dobrovský, Daniela Lehárová, Josef Mlejnek či Helena Stachová. Během večera vystoupí také Waldemar Michałowski z Archiwum Opozycji Fundacji Ośrodka Karta z Varšavy a představí jeho činnost.

Sborník vychází za laskavé podpory Česko-polského fóra, Ministerstva zahraničních věcí ČR, bude pro zájemce zdarma k dispozici a zároveň budou předány autorské výtisky.

 

Více informací na: http://polpk.wz.cz; http://libpro.cts.cuni.cz

Datum:

10.12.2010 17:00 - 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala