Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.6.2018 - 24.6.2018

České autorky na varšavském Big Book Festival

Hosty letošního ročníku inovativního literárního festivalu, který zaštituje projekt EUNIC, budou také české autorky Petra Hůlová a Anna Bolavá.

 

O festivalu:

V roce 2018 vezme Big Book Festival všechny milovníky knih do neobjevených oblastí literatury. EXPEDICE. ZAPOMEŇ NA HRANICE - tak zní heslo letošního ročníku. "Expedice je něco, o čem se sní. Emoce v čisté podobě. Směsice vzrušení a obav. Právě takový bude Big Book Festival," říká Anna Król, zakladatelka a ředitelka festivalu. Velký Festival čtení se každoročně koná na prahu prázdnin v červnovém víkendu. V programu této mezinárodní události se nachází více než 50 rozhovorů,  happeningů, velkých debat, divadelních vystoupení a také multimediální divadelní představení a literární stand-up. Přijedou hosté z 20 zemí, kteří představí nové knihy, fenomény a myšlenky.

České autorky:

Anna Bolavá

oceňovaná básnířka a prozaička. V románu Do tmy, který byl přeložen do polštiny, píše o osamělém a tíživém životě v postkomunistickém městě, o útěku do světa bylin a přírody. Dojemně vypráví o posedlosti, ukazuje studii rozkladu osobnosti. 

Informace o setkání:

23. června, 16:00, ŁĄKA - "ZIELONO MI"
O přírodě, která bývá posledním přítelem člověka a o útěku od klaustrofobie do zeleně povypráví česká autorka ANNA BOLAVÁ. Moderuje Teresa Drozda

***

Petra Hůlová, Česká republika

česká autorka románů, které byly přeloženy do více jak 10 jazyků, čtyř divadelních her a scénáristka. Držitelka mnoha evropských literárních cen. Divadelní hra Buňka Číslo se řadí k pěti nejlepším evropským politickým hrám v rámci berlínského Stueckemarktu 2017. Nedávno připravila pražsko-stuttgarsko-norimberskou divadelní adaptaci svého posledního prozaického díla Stručné dějiny Hnutí, feministické antiutopie, která vyšla jako román v dubnu 2018.

Informace o setkání:

24. června, 16:00, OKRĄGŁY STÓŁ - "PLANETA ŽEN. KULATÝ STŮL EVROPSKÝCH SPISOVATELEK A ČTENÁŘŮ"
Co by se změnilo, kdyby ženy vládly světu? Svoje představy přednesou: JANA BEŇOVÁ – SLOVENSKO, CLÉMENTINE BEAUVAIS – FRANCIE, HILA BLUM – IZRAEL, SVETLANA CÂRSTEAN – RUMUNSKO, SYLWIA CHUTNIK – POLSKO, PETRA HŮLOVÁ – ČESKÁ REPUBLIKA, KRISTINA STOLTZ – DÁNSKO, DALIA STAPONKUTĖ – LITVA, KATARZYNA SURMIAK-DOMAŃSKA – POLSKO, TATIANA ȚÎBULEAC – MOLDAVSKO.

Debatu bude moderovat prvotřídní tajný agent – Michał Nogaś
Partnerem akce je EUNIC – European Union National Institutes for Culture

***

Pořadatelé: 

Big Book Festival, EUNIC, Vydavatelství Afera

Kompletní program akce: https://bigbookfestival.pl/program-2018/zobacz-program/

Facebookové stránky akce: https://www.facebook.com/bigbookfestival/

Místo konání:

FUN PARK & ARENA WSPINACZKOWA, ul. Merliniego 2, Warszawa

Datum:

Od: 22.6.2018
Do: 24.6.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala