Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.6.2017 11:00 - 20:00

Česká účast na Vědeckém pikniku ve Varšavě

Vědecký piknik ve Varšavě je největší akce popularizující vědu v Polsku. Organizuje ji v Polsku nesmírně populární vědecké centrum Koperník ve spolupráci s Polským rozhlasem a těší se obrovskému návštěvnickému zájmu: loni Piknik navštívilo přes 70 tisíc diváků.

České centrum se Vědeckého pikniku tradičně účastní již od roku 2009. Letos zorganizovalo český stánek s prezentací Národního technického muzea v Praze a vědeckého centra Techmania Plzeň.

Téma letošního Pikniku je Země. Všechny pozvané instituce mají za úkol prezentovat dějiny naše planety, její fyzické složení, vliv na člověka, vztahy s vesmírem či předpokládanou budoucnost. Mezi zajímavá témata patří i přírodní suroviny, mapování povrchu nebo fungování Země.

Český stánek nabídne návštěvníkům mj. náhled do dějin zkoumání Země, NTM totiž připraví praktickou ukázku zeměměřičství. Návštěvníci si vyrobí malou mapu na cvičném modelu krajiny. Starší si vytyčí kolmici pomocí optického hranolu nebo si prozkoumají didaktický model dělostřeleckého dálkoměru. Techmania Plzeň nabídne popis fungování Země ve vztahu s okolním vesmírem. Hosté se naučí počítat časová pásma, vyzkouší si, jak funguje magnetické pole Země nebo způsobí malé zemětřesení.

Vstup na Piknik je zdarma pro všechny. Je to obrovská akce, zúčastní se jí stovky institucí. Aby pomoct návštěvníkům s orientací, letos organizátoři umožňují si předem připravit vlastní mapu Pikniku s označením všech stanku, o které máte zájem. Mapu si vytvoříte na adrese: http://www.pikniknaukowy.pl/mapa

 

 

Místo konání:

Stadion Narodowy, aleja Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa

Datum:

3.6.2017 11:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala