Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.6.2018 - 17.6.2018

Beata Bocek a Yellow Sisters na alternativním festivalu Dźwięki Słów v Lublinu

Součástí 5. ročníku alternativního hudebně-divadelního festivalu Dźwięki Słów budou vystoupení Yellow sisters, českého ženského kvarteta s mužským beatboxerem, a Beaty Bocek, české zpěvačky polského původu. Vstup na oba koncerty je zdarma.

"DZWIĘKI SŁÓW":

Festival „Dźwięki słów” je mnohobarevný kaleidoskop velkých hudebně-slovních emocí. Jeho program se skládá z recitálů, muzikálů, hudebních divadelních vystoupení, koncertů a hudebních pouličních vystoupení. 

Hudba v kombinaci s hereckým výrazem, vysublimovaným aranžmá a neopakovatelnou interpretací propaguje hodnotné obsahy slov. Důležité je pro nás hledání smyslu za pomoci hudby, divadla, slov a setkávání se s lidmi.

Narážejí tu na sebe się profesionální umělci, hudebníci, herci, básníci a vokalisté různých pokolení, kteří reprezentují širokou paletu zvuků a tématů a zároveň přitom zachovávají estetickou harmonii.

Pořadatelé: 
Lubelski Salon Artystyczny
Centrum Kultury w Lublinie

ČESKÝ PROGRAM:

PÁTEK 15.6., 20:00 | YELLOW SISTERS | volný vstup

 Yellow Sisters je české ženské kvarteto s mužským beatboxerem, které se pohybuje mezi rozmanitými hudebními styly: funky, r'n'b, world music, jazz a reggae. Tito hudební kouzelníci na svých nahrávkách experimentují s hlasy, a hledají tak originální způsob, jak vyjádřit melodii a rytmus. Yellow Sisters skládá a prezentuje vlastní tvorbu, která cestuje napříč různými hudebními žánry. Jejich hudba zrcadlí nejem jejich život, ale život žen obecně a také jejich cesty po celém světě.

Yellow Sisters patří mezi lídry mnoha českých festivalů a často vystupují i v zahraničí. V roce 2015 se zúčastnili slavného londýnského festivalu A cappella. Svou kariéru uskupení započalo po vítězství v talentové soutěži, kterou v roce 2006 organizovala nahrávací společnost Indies Records, a krátce nato vydalo debutové album Singalana. Od té doby skupina vydala už 5 alb.

http://www.yellowsisters.cz/

https://www.facebook.com/yellowsisters/

SOBOTA 16.06, volný vstup | BEATA BOCEK | volný vstup

Beata Bocek je česká zpěvačka polského původu, která se narodila a byla vychována v Českém Těšíně. Zpívá a skládá své písně v polštině, češtině a ve slezském nářečí. Je ale také svědomitou občankou Evropy, proto má ve svém repertoáru anglické, švédské a také francouzské texty. Její tvorbu lze přiřadit k world folku, art folku a současnému folk rocku.

Beata zpívá hlavně o lásce a svobodě, čili o všem, co se zdá být v životě tím nejdůležitějším. Láska, svoboda a stesk po nich nejsou přítomny pouze ve slovech, ale také ve způsobu zpívání. Texty, které jsou poskládané z jednoduchých slov, uchvacují pravdou. Beata Bocek dokáže také překvapovat svou nekonvenčností. Zpívá o obyčejných věcech, o  těch nejobyčejnějších předmětech a snech, ale úplně nezvyklým, dojímavým způsobem ... Na svém kontě má už tři alba: Ja tutaj mieszkam (2012), O Tobje ( 2016) a One moment (2017).

http://www.beatabocek.com/

 Více informací o festivalu "Dźwięki słów": http://dzwiekislow.pl/

Místo konání:
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
Datum:

Od: 13.6.2018
Do: 17.6.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala