Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.3.2018 - 30.6.2018

12 světů - výstava české knižní ilustrace pro děti spojená s dílnami

Výstava grafiky oceněných českých ilustrátorů, doprovázející projekt Polsko-české literární jaro 2018. Kromě samotné expozice proběhnou i dílny pro děti (4. března a 18. března). Lektorky workshopů: známé a respektované ilustrátorky z obou zemí - Ewa Solarz, Ewa Stiasny a Eva Volfová.

 

Včera kralovali ilustraci původní české knihy pro děti Zdeněk Miler, Květa Pacovská, Miroslav Šašek, Jiří Trnka, Štěpán Zavřel nebo Helena Zmatlíková. A dnes? Kdo jde po svém v jejich stopě? Kdo sbírá body doma i v cizině? Třeba dvanáctka výše jmenovaných. Co jméno, to vlastní výraz potvrzený v řadě knižních publikací ceněných kritikou i čtenáři. Co autorské dílo, to specifický svět míst, postav, dějů. A nejen slovem a obrazem, ale i v dotyku s dalšími médii, jako film, performance, hudba, divadlo, fotografie. Račte vstoupit. Kolik světů znáš, tolikrát jsi člověkem.

Ilustrátoři současné české knihy pro děti:

David Böhm, Pavel Čech, Dan Černý, Lucie Dvořáková, Renáta Fučíková, Vendula Chalánková, Lucie Lomová, Galina Miklínová, Petr Nikl, Jaromír Plachý, Vhrsti

Kurátor: Radim Kopáč

Dílny

4.03 / neděle

12.00

Dvanáct světů. Výstava české knižní ilustrace pro děti zahájení výstavy děl ceněných českých ilustrátorů. Do 18. 3. 2018.

13.00, 14.30

Ilustrovaný slabikář polského designu – setkání pro děti od 6 do 10 let  

Výtvarné dílny nakladatelství Wytwórnia představí historii a současnost polského designu a aktuální polskou knižní grafiku. Workshopy povede EWA SOLARZ – autorka Ilustrovaného slabikáře polského designu, tedy 100 projektů nakreslených 25 ilustrátory. Doprovodný program dílen: knihkupectví nakladatelství Wytwórnia.

18.03 / neděle

12.00

Spolu v ilustraci – Prezentace a knihkupectví polského nakladatelství Dwie Siostry a českého nakladatelství Baobab za účasti autorky knih pro děti OLGY ČERNÉ z nadace Miroslava Šaška.

13.00

Z čeho se raduje Radovan? – setkání pro děti od 6 do 10 let

Výtvarné dílny nakladatelství Dwie Siostry spojené s multimediální projekcí a čtením knihy Radovanovy radovánky Zdeňka Svěráka. Dílny povede ilustrátorka EWA STIASNY.

14.30

Loterie – Poznej svět! – setkání pro děti od 6 do 10 let

Výtvarné dílny českého nakladatelství Baobab spojené s loterií a hrou pro děti, v níž každý los vyhrává – účastníci se vydají na cestu a prozkoumají daleké kraje na obrazech a v knihách Miroslava Šaška. Dílny povede EVA VOLFOVÁ . 

***

Více informaci ohledně Polsko-českého literárního jara 2018 na stránkách Mazowieckiego Instytutu Kultury

Odkaz: https://www.facebook.com/events/568771306833675/

 

Místo konání:

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa

Datum:

Od: 4.3.2018
Do: 30.6.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala