Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Vítěz festivalu Off Plus Camera z minulého roku, český režisér Marek Najbrt, díky Krakovské filmové ceně a dalším dvěma cenám, jež na festivalu získal, natáčí v Praze, Brně, na Moravě a v Krakově nový film s lakonickým názvem Polský film.

"Polský film" Marka Najbrta (autora filmu Protektor, který získal Českého lva za nejlepší český film roku 2009), jehož část se odehrává v Krakově, je komedie vyprávějící o čtyřech známých hercích, kteří se po letech setkají a rozhodnou se společně natočit film. Během natáčení pak každý z nich v osobním životě přežije katarzi.

Ve filmě hrají populární čeští herci: Pavel Liška, Tomaš Matonoha, Josef Polášek, Marek Daniel i Jan Budař. Obsazeni jsou i herci polští - Katarzyna Zawadzka, která dostala cenu za nejlepší debut na letošním festivale v Gdyni za film Ve jménu ďábla, dále Krzysztof Czeczot a známý krakovský komediální herec Marcin Kobierski. 

"Skvělá vtipná komedie s českým smyslem pro humor v nejlepším stylu" - řekl o filmu jeho polský koproducent, Grzegorz Madej z firmy OFF Production. Premiéra je naplánována příští rok na festivalu v Karlových Varech.