Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

„Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie“ – program realizovaný ve spolupráci Vratislavské redakce Polské televize a Ostravského studia České televize. Příležitost podívat se na sebe, jak nás vidí sousedé.

Témata pořadů se týkají ekonomiky, kultury, historie, turistiky a široce vnímaného životního stylu v příhraničních oblastech. Každý díl se věnuje jednomu ústřednímu tématu a je natočen týmem polských i českých žurnalistů z celého pohraničí. Do roku 2012 bude natočeno 78 dílů, které budou vysílány po obou stranách.

V Polsku:
TVP Vratislav (každou neděli v 17.00 a pondělí v 18.00)
TVP Opole (každé pondělí v 19.30)
TVP Krakov (každý čtvrtek v 17.15)
V ČR:
Na celostátním informačním kanále ČT24 (dostupný také v digitálním vysílání) každou neděli v 11.00.

On-line na stránkách: www.rozmowki-polsko-czeskie.pl.

Do konce roku budou vysílány tyto díly:

- „Společenské vyloučení ” (27. 11. 2011) – díl o jednom z největších, nejožehavějších a zároveň nejproblematičtějších jevů současné Evropy

- „Vojna” (4. 12. 2011) – Ještě nedávno byli mladí lidé ochotni udělat leccos, aby získali modrou knížku a vyhnuli se tak vojně…

- „Peníze“ (11. 12. 2011) – Tentokrát nepůjde o ekonomickou krizi. Díl se bude věnovat skutečným penězům, těm, které držíme každodenně v ruce, např. při nákupech, nikoli těm virtuálním, které nedávno tak zkomplikovaly běh světového systému.

 „Zákon” (18. 12. 2011) – I když patří Polsko a ČR do Evropské unie, mnoho zákonů zůstává v kompetenci členských států.

- „Dobročinnost” (25. 12. 2011) – Ukázka tradic a činností, které jsou od nepaměti spojeny s vánočními svátky.

Autorkami programu jsou Kinga Wołoszyn-Świerk z TVP Vratislav a Šárka Bednářová z ČT Ostrava. Program uvádí Natalia Grosiak, Petr Šiška, Gabriela Lefenda a Paweł Gołębski.