Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Od 22. do 28. dubna se v Plzni uskuteční jubilejní ročník festivalu, který představí bilanční přehlídku českých hraných filmů a výběr nejlepších dokumentů za poslední rok. V programu se tento rok objeví sekce nazvaná „ZOOM: Polsko“.

V letošním roce bude na festivalu několik novinek. Jednou z nich je exkurz do polské kinematografie, který bude obsahovat archivní snímky, filmy z posledních let, ale především odborné panely a další program související s touto zemí. V programu „Sekce ZOOM: Polsko“ se objeví například retrospektiva režiséra Janusze Majewského, projekce nejvýznamnějších polských filmů z posledních let, tři odborné panely a doprovodné akce.

Další novinkou je vznik „Industry Days“, pořádaných ve spolupráci s Českým filmovým centrem, které se uskuteční 26. – 28. dubna 2012 a jež by měly filmovým profesionálům poskytnout nejlepší podmínky pro seznámení se s kompletní českou filmovou tvorbou minulého roku, navázání kontaktů s českými filmovými tvůrci a v neposlední řadě možnost zúčastnit se odborných akcí zaměřených na český i evropský filmový průmysl. V rámci této sekce se rovněž uskuteční program zaměřený na Polsko, kde budou organizována setkání s profesionály a panelové diskuse s tématy jako financování polské a české kinematografie, distribuce v obou zemích nebo fenomén regionálních fondů v Polsku a situace v českých regionech.

Bude se konat i dvacet připravovaných českých projektů – hraných i animovaných. Toto setkání tradičně pořádá České filmové centrum a je naplánováno na pátek 27. dubna 2012 od 10.00 do 14.00 hod. Projekty ve fázi vývoje, produkce a postprodukce představí osobně čeští producenti a režiséři a akce bude simultánně tlumočena do angličtiny.

Více informaci: http://cs-cz.facebook.com/ceskyfilm