Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Polské sdružení novinářů Press Club Polska ve spolupráci s českým Syndikátem novinářů ČR vyhlašuje soutěž s názvem „PL-CZ Local Press Awards“, v níž chce ocenit novináře, kteří se věnují regionálním tématům.

Soutěž s podtitulem „Sousedské setkání lokálních žurnalistů“ cílí na regionální média v Polsku a České republice. Organizátory zajímá, jakým způsobem novináři zpracovávají politická, ekonomická, společenská a kulturní témata na regionální úrovni. Účast polských i českých novinářů by měla vytvořit prostor pro spolupráci mezi místními médii i pro vzájemnou výměnu zkušeností.

Novináři mohou svoje články publikované v tisku či na internetu v letech 2009 - 2011 přihlásit do 25. října letošního roku, a to přes webový formulář na adrese: http://pressclub.home.pl/konkurs/. Autoři článků budou soutěžit ve čtyřech tematických kategoriích – politika a regionální instituce, regionální ekonomika, místní a společenské problémy, historie regionu, kultura a kulturní dědictví. Články bude hodnotit mezinárodní odborná porota a svoji nominaci udělí i čtenáři, kteří si texty budou moci přečíst na internetu. Všechny nominované články budou zveřejněny ve dvojjazyčné publikaci. Slavnostní vyhlášení laureátů soutěže se uskuteční v prosinci letošního roku ve Varšavě.