Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

12. května se bude konat 16. edice vědeckého pikniku. Akce začíná v 11.00 hodin a končí ve 20.00 v Parku maršála Rydza Śmigłego blízko ulice Rozbrat ve Varšavě.

Vědecký piknik Polského rádia a Centra vědy Kopernik je největší evropskou venkovní vědeckou akcí. Každoročně se jí účastní mnoho badatelů a vědců z různých zemí (z Belgie, Bulharska, Číny, České republiky, Dánska, Egyptu, Estonska, Finska, Francie, Itálie, Irska, Litvy, Maďarska, Maroka, Portugalska, Německa, Rakouska, Ruska, Řecka, Slovenska, Slovinska, USA, Švédska, Velké Británie). Na každém ročníku se podílí okolo 250 účastníků. Cílem pikniku je ukázat jak zajímavá, zábavná a srozumitelná může být věda. Zájemci se mohou zblízka dozvědět, jak vypadá vědecká práce. Na pikniku budou ukázané nejen přírodní, ale také humanitní vědy. Každý tak může najít a objevit něco pro sebe!

Jednou z atrakcí dne je možnost účasti v soutěžích „Experimentujte s energií” a „Udělej si rádio”. Více informací je možné najít na stránce: http://www.pikniknaukowy.pl/2012/konkursy/artykul199470.html

Vstup je zdarma.

Více informací na: http://www.pikniknaukowy.pl/2012/