Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Eva Koťátková má právě teď ve Varšavě rozsáhlou, kombinovanou výstavu „Dílo Přírody“, kteroužto uvedla v život nový prostor galerijní iniciativy Raster. Jedná se o vůbec první výstavu této mladé české umělkyně v Polsku.

Eva Koťátková vstupuje velmi výrazně do mezinárodního povědomí nejen jako držitelka prestižní české ceny pro mladé umělce, ceny Jindřicha Chalupeckého, ale především jako precizní tvůrkyně se silnými koncepty. Dokázala si velmi rychle vydobýt pověst přesvědčivé, ale také hravé, nespoutané artistky, která tvoří bezpočtem technik. Není jí cizí kresba, ani socha, ani instalace, některé z jejich prací jsou spojeny s řízenou improvizací či performance.  V centru zájmu se objevují témata nabouraného stereotypu, zvyku, nebo z druhé strany izolovanosti, neřádu, témata často spojené s fenoménem školy, vlastního pokoje, bytu či zázemí.

Výstava v novém sídle Rastru je kombinovanou expozicí ve stylu site-specific. Prostor je zde přizpůsoben exponátům a opačně, exponáty byly komponovány s ohledem na místo, což velmi prohlubuje prožitek i dojem z vystavených prací. Ty plně prezentují šíři médií, s jakými Koťátková zachází: instalace, projekce, objekty, koláže…

Přemístěný Raster, který po sedmi letech opustil rozpadající se sídlení na ulici Hoza, se nyní zabydlel ve Współnej 63 a Koťátkovou je zde možné objevovat do 26.11.

O umělkyni CZ: http://artlist.cz/?id=2410

O vystavě PL: http://raster.art.pl/galeria/wystawy/2011/Kotatkova/kotatkova.htm