Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Ondřej Havelka, všestranně talentovaný jazzman, je jediný svého druhu. A jeho show s Melody Makers jsou raritním zážitkem napříč generacemi. Milovníci jazzu, swingu a přidružených žánrů by si tyto koncerty projektu České sny neměli nechat ujít!

Ondřej Havelka je herec, režisér, producent, zpěvák a skladatel. Od mládí se věnuje interpretaci jazzové a populární hudby 20. a 30. let jako zpěvák, tanečník a stepař. Po řadě ocenění a úspěchů se rozhodl v roce 1995 založit vlastní swingový big-band Melody Makers, se kterým v současné době vystupuje.

Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů.

Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy, atmosférou a dobovou zábavou konče. Vynikající humor, Havelkův šarm a grandiózní projev orchestru dávají vždy vzniknout skutečně nezapomenutelnému večeru!

Více o umělcích: www.melodymakers.cz

Koncerty:
Teatr Rozrywki
2.  12. 2011, 20.00 hod.
Chorzow

Regional Centre of Bussiness Tourism
3.  12. 2011, 20.00 hod.
Vratislav

O projektu ČESKÉ SNY:

 Třetí ročník evropského kulturního projektu České sny je zaměřen na prezentaci špičkových českých umělců s převážně českým klasickým repertoárem prostřednictvím koncertů v zahraničí. Neméně významnou částí projektu je podpora kulturní spolupráce mezi českými městy a regiony a jejich partnerskými protějšky v Evropě, navázání nebo posílení vazeb mezi českými kulturními a vzdělávacími institucemi a jejich evropskými kolegy a obohacení partnerských aktivit v rámci Evropské unie.

V rámci letošního ročníku proběhne více než 100 akcí v 19 evropských zemích a v přibližně 70 městech a obcích.

Projekt společně zaštítili Magdalena Kožená a Václav Havel, probíhá v každém státě pod záštitou velvyslance České republiky a ev. ve spolupráci s tamním Českým centrem a pod patronací starostů zúčastněných měst.

Více o programu, umělcích a místech:  www.ceskesny.cz