Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Počínaje listopadem, zveme vás každý první čtvrtek v měsíci na nový cyklus přednášek „Tváře české autorské písně". První přednáška již 6. listopadu v 18:00 hod.

Cílem nové řady přednášek Českého centra je ukázat českou hudební scénu z jiného hlediska, než je obvyklé. Představíme vám jak umělce tzv. hudebního protestu a undergroundu, tak i bardy ze „země něžnosti“, a také satirické autory spojené s pražským divadlem Semafor.

Během přednášek dočkáme se nejoblíbenějších hudebních děl jednotlivých umělců, a zaměříme se na komplexní popis jejich činností, a to nejen v oblasti kultury, ale také (a možná především) v oblasti sociálně-politické. Naše pozornost bude zaměřena na tehdejší diváky a skrze jejich charakteristiku také na tehdejší publikum jako celek. Budeme se také snažit přiblížit status quo prezentovaných umělců na současné kulturní mapě České republiky a stanovit míru jejich zakotvení ve svědomí svých krajanů. Každý z uvedených umělců se zapsal vskutku neobvyklým způsobem do české historie a kultury.

PŘEDNÁŠKY V CYKLU:          

  1. KAREL KRYL 
  2. JAROSLAV HUTKA, VLASTIMIL TŘEŠŇÁK, VLADIMÍR MERTA
  3. JAROMÍR NOHAVICA, KAREL PLÍHAL 
  4. JIŘÍ SUCHÝ, JIŘÍ ŠLITR
  5. JAN WERICH, JIŘÍ VOSKOVEC 
  6. TWÓRCY CZESKIEGO UNDERGROUNDU

Přednášky povede PhDr. Tatiana Witkowska, lektor a učitel českého jazyka na katedře Západní a východní slavistyki Varšavské Univerzity.