Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Platforma východoevropských dramatických umění Institut Adama Mickiewicze ve Varšavě organizuje mezinárodní platformu pro spolupráci mladých dramatických umělců, kurátorů a producentů ve střední a východní Evropě.

Cílem platformy je vytvořit nové možnosti mezinárodní kulturní spolupráce v tomto evropském regionu prostřednictvím sítě, jenž bude spojovat kulturní a umělecká centra (divadelní a taneční společnosti apod.), která podporují aktivity mladých umělců. Projekt bude zahájen v říjnu v Krakově jako součást Festivalu divadelních reminiscencí.  Prvními náměty spolupráce jsou: financování kultury ve střední a východní Evropě a mezinárodní vzdělávací program pro mladé umělce se zaměřením na mezinárodní koprodukce.

Institut rovněž připravuje divadelní symposium, které se bude konat v Krakově 4. – 5. října. Akce navazuje na projekt zahájený v roce 2008 – 2009 v Budapešti, jenž se věnoval reflexi minulosti postkomunistických zemí prostřednictvím divadelních jevišť. Projekt se snaží nahlížet na problém v co nejširším sociálním a politickém kontextu a hledat nové aspekty pohledu. Tématem krakovské konference bude historie divadla po roce 1945 a kritická reflexe jejích pramenů.

Více informací na: www.eepap.org