Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

United Creativity a Krakowskie Biuro Festiwalowe zvou na výstavu představující vycházející talenty současné fotografie z regionů střední a východní Evropy.

Bude prezentováno více než 40 pečlivě vybraných prací z oblasti tvůrčí fotografie, mezi nimi práce mladých fotografů z Čech, Slovenska, Polska, Rumunska, Bulharska a Maďarska. Čechy bude zastupovat Adéla Vosičková.

Adéla Vosičková (1985 v Praze) začala studovat fotografii na Vyšší odborné škole grafické v Praze a pokračovala ve studiích fotografie na FAMU. Nyní studuje na École nationale supérieure d'art de la Villa Arson ve Francii. V rámci New Wave Photography Adéla uvede svoji sérii Adéla Vosičková. „Práce vznikla tak, že jsem přemýšlela o něčím jménu jako o reprezentaci nebo portrétu dané osoby”, říká umělkyně. Vybraní lidé postupně odříkávali jméno a příjmení umělkyně a přitom přikládali balzámem natřená ústa do fotografického papíru. Fotografie tak ukazuje stopy pohybu úst. Práce vznikla užitím černo-bílého fotografického materiálu. „Je to zároveň můj autoportrét vytvořený mimikou jiných lidí, a zároveň i jejich vlastní autoportrét.”

Výstava se bude konat v Pavilonu Wyspiańského v Krakově od 13. ledna do 4. února 2012, pak se přestěhuje do Londýna.
Více informací na: http://www.unitedcreativity.org/