Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Dobrá zpráva pro fanoušky novináře a předního polského čechofila Marisze Szczygła – jeho nová kniha „Láska nebeská“ vydaná v nakladatelství Agora se objeví v knihkupectvích od 24. února 2012.

Kdo byl Jára Cimrman? Proč Szczygieł neudělal rozhovor se sestřenicí Franze Kafky? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete v nové knize jednoho z nejoblíbenějších polských novinářů posledních let.

„Láska nebeská“ je po „Gottlandu“ a knize „Udělej si ráj“ dalším dílem o Čechách od Mariusze Szczygła. Jedná se o sbírku fejetonů, týkajících se takových hvězd, jako je třeba legenda českého undergroundu Ivan Martin Jirous nebo zpěvačka Helena Vondráčková. Autor do knihy vybral 17 fejetonů, které psal do nedělního magazínu Gazety Wyborczé. Znovu tak Poláci mají příležitost poznat blíže kulturu svých sousedů, mistrovsky popsanou jedním z nejčtenějších polských autorů zabývajících se českými tématy.

Jednou z nepochybných kvalit knížky jsou také fotografie populárního českého fotografa Františka Dostála, v Polsku publikované vůbec poprvé.