Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Při slavnostním vyhlášení druhého ročníku cen udělovaných předními českými filmovými kritiky a publicisty byly oceněny nejlepší celovečerní hrané i dokumentární filmy roku 2011. Snímek Roberta Sedláčka Rodina je základ státu si odnesl hned čtyři ceny.

Slavnostní vyhlášení cen proběhlo v sobotu 14. ledna 2012. Ironická road-movie Rodina je základ státu Roberta Sedláčka o fenoménu tunelování v Česku byla oceněna jako nejlepší český film roku 2011. Film získal polovinu nominací a obdržel ceny za nejlepší film, režii, scénář a nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli (Simona Babčáková).

Nejlepším dokumentem byl vyhlášen projekt Martina Marečka, Víta Klusáka a Filipa Remundy Pod sluncem tma. Je konfrontací různých světů a přístupů k životu postavenou na příběhu dvou českých expertů na rozvojovou spolupráci v Zambii. Loni zvítězil na mezinárodním festivalu v Jihlavě.

Cenu v kategorii Objev roku si odnesl debutující producent, scenárista a režisér Václav Kadrnka za snímek Osmdesát dopisů. Film budete mít možnost vidět i Českém centru ve Varšavě 24. dubna.

Více informací na: http://www.filmovakritika.cz/